תפריט

תפריט

ועד מנהל

יפתח רמון

יו"ר הועד המנהל

הבן השלישי במשפחת רמון, מעורב בפעילות הקרן מתחילת דרכה ובשנה החולפת הדריך במסגרת תוכנית ממריאים במצפה רמון. יפתח שירת בצבא בסיירת צנחנים, היה במספר תפקידים פיקודיים והשתחרר כקצין ניווט. עבד בתנועת הצופים כמרכז בוגר של שבט רמת חן ברמת גן, השבט בו גדל, והמשיך לתפקיד ריכוז בצוות הנהגה – כרכז מפעלים. החזיק בתפקיד ניהולי בעסק המשפחתי – בו התמקד בפיתוח והגדלת המשתלה. כיום יפתח סטודנט להנדסה רפואית במכללת אפקה.

WhatsApp Image 2023-06-20 at 10.39.05
White Circle Profile Photo Instagram Post

טל רמון

חבר ועד מנהל

טל הוא הבן השני במשפחת רמון, מעורב בפעילות הקרן מתחילת דרכה. טל שירת בחיל האוויר ביחידה מיוחדת שנקראת טייסת 157 במספר תפקידים פיקודיים. לאחר השחרור, עבד כמדריך בארה״ב בסוכנות היהודית וכשחזר ארצה למד בבית ספר רימון במסלול הלחנה וכתיבה. עד כה טל הוציא 2 אלבומים שזכו לביקורות נלהבות. כיום טל ממשיך להופיע, להרצות ולספר את סיפורו האישי ברחבי הארץ.

 

מרדכי (מודי) קרן

חבר ועד מנהל

מודי שירת בחיל האוויר במשך 23 שנים. בשנים האחרונות כיהן כמפקד טייסת מסוקי קרב. כיום מודי טייס אל-על.

מחזיק בתואר ראשון בפילוסופיה ובמדעי המדינה מאוניברסיטת בר-אילן, ותואר שני מאוניברסיטת בן גוריון. נולד בשנת 1956, נשוי ואב לשני ילדים.

WhatsApp Image 2022-01-27 at 17.31.17

ארנה סבן 

חברת ועד מנהל

ארנה סבן נמנית על מייסדיי קרן רמון וחברה בוועד המנהל של העמותה מיום הקמתה בשנת 2009.

בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה (B.E.D) מהמכללה לחינוך גופני במכון וינגייט. לארנה ניסיון רב בפעילות חינוכית שצברה במשך 25 שנים כמורה וכרכזת מגמה לחינוך גופני בבית ספר תיכון בחולון.

במסגרת שירותה הצבאי בחיל האוויר, שירתה ארנה כפקידת מבצעים תחת פיקודו של אילן רמון רמון בטייסת 253. ארנה נשואה לרמי ואם לעומר, עידן ועמית. מעבר לפעילותה בקרן רמון ארנה מתנדבת כפעילה חברתית במרכז תעסוקה לאוטיסטים בו חבר בנה.

שמוליק זיסמן

חבר ועד מנהל

עו"ד שמוליק זיסמן הינו ממייסדי הפירמה הבינלאומית ZAG-S&W.
כאחד מעורכי הדין המסחריים המובילים בישראל, מר זיסמן הוא מומחה בתחומי ההייטק, אינטרנט, מדעי החיים, משפט מסרי ושוק ההון, עסקים בינ"ל, תקשורת ונדל"ן.

שמואל נכנס להיכל התהילה של שחקני הכדורסל הישראלים. קפטן לשעבר של  נבחרת הנוער הלאומי בכדורסל והיה שחקן קבוע בליגת העל הלאומית במשך 17 שנים. מר זיסמן הוא המייסד ויו"ר לשעבר של איגוד שחקני הכדורסל בישראל.

שמואל זיסמן הוא מתנדב פעיל בארגונים קהילתיים רבים: אגודת ידידי מכבי, עזרה למרפא (קרן הרב אלימלך פירר). הוא יזם והקים את ארגון "לב אוהב", שמסייע לילדים בעלי צרכים מיוחדים. כמו כן, הוא הקים ומכהן כיו"ר המרכז הישראלי לתסמונת רט.

איתן סטיבה

חבר ועד מנהל

איתן סטיבה הוא האסטרונאוט הישראלי השני, והראשון שהיה בתחנת החלל הבינלאומית. סטיבה המריא לחלל ב-8 באפריל 2022 בחללית הדרגון 2 של חברת SpaceX כחלק מטיסת AX-1 שהייתה טיסת החלל הפרטית המלאה הראשונה אל תחנת החלל הבינלאומית.

משימת רקיע נוצרה כדי לתמוך במשימת החלל בשיתוף פעולה בין קרן רמון, סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, משרד החינוך ועוד, ונועדה לקדם מדע, חינוך ואמנות ישראלית. למידע נוסף על המשימה: https://www.rakiamission.com/

איתן הוא שותף מייסד של קרן ההשקעות ויטל קפיטל שמטרתה לשפר את מצבם של אוכלוסיות נזקקות במדינות מתפתחות, עם התמקדות באפריקה. כחלוץ בתחום השקעות בעלות אימפקט, סטיבה הוא חבר בפורום הכלכלי העולמי, בנוסף, הוא משמש כחבר בדירקטוריונים של מספר ארגונים ללא מטרות רווח המוקדשים לאמנות, תרבות וחינוך.

איתן שירת כטייס קרב בחיל האוויר למשך 43 שנים, מ-1976 עד 2019, בהם שבע שנים בשירות פעיל והשאר בשירות מילואים. במהלך פיקודו של אילן רמון על טייסת ה-117, השניים ומשפחותיהם הפכו לחברים קרובים.

ד"ר שמרית ממן

חברת ועד מנהל

מדענית בכירה במכון לביטחון חברה ומדינה ומנהלת את המעבדה לחישה מרחוק ודימות פלנטרי באוניברסיטת בן גוריון בנגב. המעבדה משמשת כאחת מהמעבדות הרגיונאליות של NASA. בין מחקריה, מובילה ממן את תחום החישה מרחוק מננו-לווינים כאשר במעבדה נמצאת גם התחנה הקרקעית של BGUSAT, ננו הלווין המחקרי הראשון של מדינת ישראל.

שמרית, אמונה על המרכז לניהול אסונות של האו"ם בישראל UN-SPIDER, ומשמשת כמנטורית ברשת נשות החלל של האו"ם.

ד"ר ממן, פעילה ברמה לאומית ובינלאומית ומובילה מגוון תוכניות לקידום STEAM, כולל תוכנית מדעית ייחודית לקידום נערות- SHE SPACE.

 
SM לורד
White Circle Profile Photo Instagram Post (1)

ליאור לוי

חבר ועד מנהל

עורך דין ליאור לוי הוא מייסד ושותף מנהל של פירמת סקלר לוי – עריכת דין.
ליאור הוא חבר קרוב של של משפחת רמון ושל אסף רמון ז"ל בפרט.
ליאור רואה בתפקידו בקרן שליחות של ממש להעברת ערכים חינוכים ברוחם של אילן, רונה ואסף
רמון לאלפי ילדים וילדות בישראל. 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן