שולחים את

הישראלי השני לחלל

אתם בחרתם!

רקיע

שם משימת הישראלי השני לחלל, 

איתן סטיבה

על המשימה

קרן רמון וסוכנות החלל במשרד המדע והטכנולוגיה שולחות את הישראלי השני לחלל, איתן סטיבה, למשימה לאומית והיסטורית.

משימת 'רקיע' נועדה לעורר השראה בקרב הדור הצעיר, ולקדם ולהרחיב את תעשיית החלל הישראלית.

לקראת תחילת 2022, צפויה לצאת לתחנת החלל הבינלאומית משימה בה לישראל תהיה נוכחות משמעותית, יכולת לתרום להתפתחות תעשיית החלל ולשיפור החיים על פני כדור הארץ.

AX1, אותה יזמה והובילה חברת Axiom Space, היא המשימה הראשונה לתחנת החלל הבינלאומית, בכפוף לאישור נאס"א, שתאויש כולה על ידי אסטרונאוטים פרטיים. ככזו, היא מבשרת על מהפכה בתחום הטיסות המאוישות לחלל, מהפכה שתסייע בהתקדמות משמעותית של התחום.

מבין שלושת האסטרונאוטים שיובילו את המשימה נמנה גם איש העסקים הישראלי וטייס הקרב לשעבר איתן סטיבה. סטיבה, חבר קרוב של משפחת רמון, יהיה הישראלי השני שיגיע לחלל והראשון מזה 18 שנה. המשימה, שמובילות בישראל עמותת קרן רמון וסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה, תאפשר לקדם מגוון של נושאים להם תרומה אדירה לחברה הישראלית ולאנושות כולה.

משימת 'רקיע' מהווה דוגמא לשיתוף פעולה יוצא דופן בין שלל גורמים והיא מגלמת ערכים של שלום, חדשנות, מנהיגות, ואחריות חברתית. חיבור הדור הצעיר בישראל ובעולם כולו לערכים אלו, שילוב החלומות שמשימה זו מגלמת בתוכה, וההוכחה כי הכול באמת אפשרי – הם חלק מרכזי מהחזון של קרן רמון.

המשימה תאפשר ליזמים, מדענים וחוקרים ישראליים לקדם רעיונות חדשניים תספק הזדמנות נדירה בעבורם לבחון את היוזמות שלהם בסביבת מחקר ייחודית ובכך לתרום לטובת המחקר ותעשיית החלל הישראלית והבינלאומית. בנוסף, המשימה תנגיש פעילויות חינוכיות מגוונות לטובת כלל ילדי ישראל. ולמעשה זו תהיה הפעם הראשונה בה יוכלו ילדים ובני נוער ישראליים לקבל גישה לתחנת החלל הבינלאומית – בעברית.

משימת 'רקיע' היא גם חלק מאסטרטגיה רחבה של סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה, להפיכתה של ישראל למעצמת חלל עולמית ויצירת אקו-סיסטם מקומי של כ 350 חברות בתחומ החלל האזרחי, המספקות פרנסה לכ 25 אלף עובדים ואחראיות לכ 0.5 מיליארד דולר של השקעות פרטיות שנתיות בתעשייה הישראלית.

מוזמנים להצטרף אלינו במסע המרגש הזה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן